Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka i zwiedzanie: Litwa - Łotwa - Estonia
Wycieczka i zwiedzanie: Litwa - Łotwa - Estonia
Image Trasa: KOWNO – SZAWLE – RYGA – TALLIN – WYSPA SAAREMAA – TALLIN – WILNO – TROKI – DRUSKIENNIKI

1 dzień
KOWNO – SZAWLE – RYGA
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju wg grafiku poniżej.  Przyjazd do Kowna. Zwiedzanie starego miasta: ruiny zamku, gotycki kościół Bernardynów, Plac Ratuszowy (największy na Litwie) z ratuszem (obecnie Pałac Ślubów), gimnazjum Jezuitów, pałac Paców, gotycki kościół Witolda nad brzegiem Niemna, Dom Perkuna, katedra św. Piotra i Pawła. Dalej przejazd przez Litwę z krótkim postojem przy Górze Krzyży w pobliżu Szawli, gdzie znajduje się sanktuarium z ponad 100 tys. krzyży. Wieczorem przyjazd do Rygi.

2 dzień
RYGA – TALLIN
Zwiedzanie Rygi: stare miasto z gotyckim kościołem św. Piotra, ratusz, Dom Bractwa Czarnogłowych, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, mury miejskie z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, katedra św. Jakuba, parlament, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, zamek (siedziba prezydenta kraju), katedra luterańska. Przejazd do Tallina.

3 dzień
WYSPA SAAREMAA
Wcześnie rano przejazd do Virtsu. Przeprawa promem na wyspę Muhu i przejazd groblą na wyspę Saaremaa. Zwiedzanie: jezioro Kaali (miejsce kultu pogańskiego), XII-XIV-wieczne obiekty sakralne. Przejazd do Kuressaare – stolicy wyspy z zachowanym średniowiecznym zamkiem. Przeprawa promem do Virtsu.
    
4 dzień
TALLIN
Zwiedzanie Tallina: amfiteatr zwany Polem Śpiewu z panoramą miasta, centrum olimpijskie, park Kadrioru z pałacem. Spacer po starym mieście: Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi z basztami (m.in. „Długi Herman”), zamkiem Toompea (siedziba rządu i parlamentu), prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, katedrą luterańską Toomkirik. Następnie spacer po  Dolnym Mieście: plac Ratuszowy, ratusz, Apteka Magistracka, Wielka Gildia Kupiecka i gotycki kościół św. Ducha. Przejazd do Rygi.

5 dzień
WILNO
Przejazd do Wilna. Zwiedzanie miasta: Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła oraz cmentarz na Antokolu, Góra Trzech Krzyży, plac Katedralny z katedrą św. Stanisława. Po południu spacer po Starówce: Pałac Prezydencki, uniwersytet, kościół św. Janów, gotycki kościół św. Anny, kościół Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza, plac Ratuszowy, cerkiew św. Paraskewy Piatnicy oraz Pałac Chodkiewiczów.

6 dzień
TROKI – DRUSKIENNIKI
Przejazd do Trok. Zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich leżącego nad jeziorem Galve. Degustacja specjałów kuchni karaimskiej. Po południu wyjazd do Druskiennik. Po drodze zwiedzanie Parku Grutas, w którym zgromadzono pochodzące z Litwy pomniki z okresu socrealizmu. Przyjazd do Druskiennik. Spacer po parku zdrojowym z promenadą nad brzegiem Niemna. Czas wolny w Aquaparku. Park wodny w Druskiennikach oferuje: 18 saun, urządzonych wg tradycji różnych krajów, baseny, zjeżdżalnie (najdłuższa o długości 212 metrów), sztuczną plażę, salony piękności i masażu.

7 dzień
Czas wolny. Ok. południa wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Organizator: LT

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ e s t o n i a . c o m . p l .
 
Sprawdzone hotele w Estonii tylko na e-Hotel.pl